13 Şubat 2015 Cuma

Harriet Reuter Hapgood: THE SQUARE ROOT OF SUMMER

Gottie H. Oppenheimer: Onyedisinde. Matematiği çok iyi. Uzun boylu. Annesiz. Ve suçlular listesinden gerçek suçluyu bulup çıkarabileceğini sanan türden kızlardan.

Ve o zaman kaybediyor. Kelimenin tam anlamıyla. Mücadeleye başlayan, Uykulu sahil kasabasını çevreleyen evrenin kumaşı,  Gottie'yi solucan delikleri aracılığıyla geçmişe gönderiyor. DedesiGrey'in öldüğü geçen yaza, - ve o  cenazede elini bile tutmayan bekaretini verdiği   bir çocuğa .

Belki de bu bir uykusuzluk . Belki de kuantum fiziği. Ya da belki de Thomas Althorpe ile ilgili yapması gereken bir şey var. On yaşından beri Gottie en iyi arkadaşını görmedi- Thomas elinde bir yara ve hafızasında onunla ilgili bir kara delik bırakarak Kanada'ya taşındı. Ama şimdi ülkesine  geri döndü ...

Uzay-zaman sürekliliğinde Gottie gelecekte korkusunu durdurmanın, geçmişte gitmesine izin vermesiyle mümkün olacağını öğrenir. 

THE SQUARE ROOT OF SUMMER, THE SKY IS EVERYWHERE ve BEFORE I FALL gibi çağdaş gen. yetişkin hayranları hitap edecek .
.
Harriet Reuter Hapgood Bio:
Harriet Reuter Hapgood Nottingham'da doğdu ve o zamandan beri tam yarım düzine şehirde yaşadı. Bir serbest gazeteci,  periyodik moda dergisi Marie Claire Pist'de baş alt-editör, geçen yıl Elle Wedding'in hazırlanmasına yardımcı oldu. InStyle ve The Independent'a katkıda bulunmuştur.  Harriet THE SQUARE ROOT OF SUMMER'ı Alman matematikçi ve genç yetişkinlere yönelik aşk romanlarına düşkün dedesinden esinlenerek kuzey Norfolk'da yazmaya başladı. H

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder